Na Allegro jest chyba wszystko. A jeśli czegoś nie ma, to znaczy, że nie istnieje. To znane powiedzenie ma też drugą stronę. Okazuje się, że na Allegro można znaleźć też części do czegoś, co… jeszcze nie istnieje!

Przeszukując sieć znalazłem nie lada okazję. Zderzak do Skody Superb, której… nie ma jeszcze w produkcji. Tej po face liftingu, upodabniającym ją do nowego Rapida i Octavii. Takich aukcji jest więcej. Można już nawet znaleźć nowe reflektory!

Użytkownik oferujący zderzak do wspomnianej Skody Superb II po face liftingu zapewnia, że przedmiot jest w stanie bardzo dobrym, choć jak widać na zdjęciach, brakuje mu jednego światła przeciwmgłowego. Zapytany o nietypowy przedmiot sprzedawca wyjaśnia, że taki zderzak dostał wraz z innymi częściami i nie wie jakie jest jego dokładne pochodzenie, ale zapewnia o jego oryginalności. Nie wiadomo więc, czy nastąpił niekontrolowany „wyciek” z fabryki części, zderzaki „spadły z tira”, czy jak sugerują czescy internauci, to Polacy rozkradli samochody będące u nas na testach…

Teraz wszyscy „Skodziarze” powinni rzucić się na tę ofertę, bo to świetny sposób – raz, na zmianę wyglądu popularnej bądź co bądź na naszych drogach limuzyny, dwa, na posiadanie samochodu, który wyprzedza producenta o kilka tygodni, albo i miesięcy. Bo zapewne Superba po face liftingu zobaczymy w marcu w Genewie. Wcześniej oczywiście do sieci wypłyną zdjęcia nowej Skody.

Jeśli ktoś jest zainteresowany przemianą swojej Skody Superb w niepowtarzalne i jedyne takie auto na świecie – droga wolna. Sprzedający przyznaje jednocześnie, że nie będzie problemu z dopasowaniem zderzaka do błotnika, bo tu kształt jest ten sam.
Co ciekawe, do sprzedającego spływają już oferty kupna z Czech. Czyżby przedstawiciel producenta chciał przejąć towar, który nie powinien trafić na rynek? A może właściciel jednego z tysięcy identycznych Superbów zapragnął wyróżnić się na drodze? Kiedy zobaczymy na polskich drogach przedpremierowego Superba II po face liftingu? Zapewnie niebawem…