Jednym z najlepszych wspomnień z mojego dzieciństwa jest zabawa klockami Lego. Najfajniejsze były oczywiście zestawy z samochodami. Wtedy były to jednak zupełnie anonimowe modele, nie mające wiele wspólnego z konkretnymi autami, znanymi choćby z ulic. Owszem, z posiadanych części budowało się różne Maluchy, Duże Fiaty czy inne Syrenki, ale były one jedynie namiastką tych prawdziwych.

Mini Cooper Lego

Mini Cooper Lego

Teraz jest inaczej. W związku z czym tym bardziej cieszę się, że mam dziecko. To ułatwia uzasadnienie zakupu takiego jak zestaw klocków Lego właśnie… I już wiem na co wydam pieniądze! Yyy, to znaczy – już wiem, co kupię swojej córce! Mini Coopera!

Na cudowny pomysł na wyciągnięcie kasy od rodziców wpadli specjaliści z Lego. Oto na rynek wchodzi Mini Cooper w wersji „zbuduj go sam”. Jest to replika modelu z końca lat 90., w zielonym kolorze, z białym dachem i białymi „małyszami” na masce.

Co lepsze, ma zdejmowany dach, otwierane drzwi, składane fotele(!), ruchome zagłówki, otwieraną maskę ukazującą silnik, otwieraną klapę bagażnika z kołem zapasowym i stylowe klamki. W kabinie czekają brązowe fotele z kraciastą tapicerką, klimatyczna deska rozdzielcza z ruchomą kierownicą, dźwignią zmiany biegów i hamulca ręcznego.

Ciekawostka czeka w bagażniku. Oprócz koła zapasowego jest tam też… kosz piknikowy z kocem, bagietką, kieliszkami, butelką wody mineralnej (w połowie pełną) i czymś, co wygląda jak ser w kawałkach.

Zestaw składa się z 1077 elementów, co zapewnia świetną zabawę na dobrych kilka-kilkanaście minut. Bo wiadomo, że najfajniejsze jest budowanie. Po złożeniu auto ma 25 cm długości, 14 cm szerokości i 11 cm wysokości. Sprzedaż ruszy 1 sierpnia, a cena w Niemczech wyniesie 90 euro, czyli u nas pewnie w okolicach 400 zł. Niemało, więc lepiej zacznę już odkładać. Do 1 sierpnia zostało około 55 dni, co daje nieco ponad 7 złotych dziennie. A to nie brzmi już tak groźnie.

Oj, ale zaraz. Zestaw jest przeznaczony dla dzieci powyżej 16… roku życia! I jak powiedzieć żonie, że to dla córki? Ona ledwo skończyła 18… miesięcy…

Mini Cooper Lego

Mini Cooper Lego